אמריקה

אמריקה

וושינגטון, אורגון וצפון קליפורניה

• עונה מומלצת - קיץ / אביב
• מסגרת זמן מומלצת - 21-14 יום 
• התחלה - פורטלנד או סיאטל
• סיום - סן פרנסיסקו
• אורך המסלול - כ-2800 מייל

========================

• מסלול קיץ יפהפה לאוהבי הטבע - בו נטייל ביערות גשם קסומים מהאגדות, בשמורות הרי געש ובחופים פראיים. כל נקודות החובה בצפון מערב ארה"ב.
• את המסלול ניתן להתחיל בפורטלנד שבמדינת אורגון או בסיאטל שבמדינת וושינגטון

טיולנו מתחיל בפורטלנד שבאורגון, ממנה נצפין למדינת וושינגטון השוכנת בקצה הצפון מערבי של ארה"ב לחופי האוקיינוס השקט וחצויה ע"י רכס הרי הקסקייד הגבוהים המכוסים ביערות. בוושינגטון נבקר בשתי שמורות טבע של הרי געש מרשימים, הראשון הוא מאונט רנייר, ההר הגבוה במדינה (4392 מטר) - הר געש רדום המכוסה ב-26 קרחונים, מסלולי הליכה יפים ופריחה מרהיבה ביופיה באביב ובקיץ. ההר השני מאונט סנט הלן, הוא הר געש פעיל (2550 מטר) ויש עליו תצפית יפה ממרכז המבקרים Johnston Ridge Observatory, שם נוכל לצפות גם בסרט ותצוגה מעניינת על ההתפרצויות הוולקניות שהחרידו את האזור.
נמשיך לעיר סיאטל ולביקור במפעל בואינג בעיר אוורט. נעבור אל פורט אנג'לס ולחצי האי אולימפיק, פארק לאומי המשלב בתוכו יערות גשם עבותים בהם חיים צבאים ואיילים, קרחונים וחופים בתוליים זה בצד זה (מומלץ טיול רגלי בריאלטו ביץ' חוף פראי מלא גזעי עצים ואוצרות טבע שנסחפו מהים). כמות המשקעים באזור זה היא אדירה (מעל 3500 מ"מ בשנה) וכדאי להצטייד במעילי גשם, מטריות ונעלי הליכה טובות. מכאן נתחיל לרדת דרומה לאורך רצועת החוף המדהימה של אורגון, חופים חוליים מנוקדים במגדלורים ובצוקים הבוקעים מהים, עיירות ונקודות תצפית על האוקיינוס מהן ניתן לראות כלבי ים, אריות ים ולוייתנים. מקומות נחמדים לעצירה: חנות מפעל גבינות וגלידות בטילמוק (לא על כביש החוף) ובגן חיות מיוחד בו ניתן ללטף גורי אריות וחיות בר אחרות.
נמשיך לקרייטר לייק - אגם בצבע כחול כהה מדהים שנפער בתוך לוע געשי מוקף פרחי בר. נמשיך דרומה ואנחנו בצפון קליפורניה בפארק מיוחד - הפארק הלאומי לאסן בו מתרחשת פעילות געשית ממש מול עיניכם, מעיינות מבעבעים של בוץ וגופרית, ענני עשן והרי בזלת. הגענו למדינת נבאדה, כאן נעצור בשתי עיירות כדי לספוג קצת אווירה של מערב פרוע - רינו עיירת ההימורים שקדמה ללאס וגאס, ווירג'יניה סיטי עיירת כורים מהמאה הקודמת עם מספר אטרקציות ברוח התקופה. אם יש לנו זמן נוכל לעצור באגם טאהו. אם לא, נמשיך ליעדנו האחרון בטיול - יוסמיטי הפארק המתוייר ביותר בארה"ב הידוע בנופיו הדרמטיים צוקי גרניט אדירים, מפלים ועצי סקוייה ענקיים. נקנח בעיר סן פרנסיסקו אחת הערים היפות והמעניינות באמריקה.

להלן מסלול מפורט בתוכנת Selfie כולל נקודות עניין:
מפורטלנד לסן פרנסיסקו
* למפה דינמית של כל המסלול מנקודה לנקודה כולל אפשרות לעריכה וכולל מפות של כל יום טיול בנפרד, יש להירשם באתר.

למידע נוסף
דוגמאות לטיולים בצפון מערב ארה"ב
לכתבה על אורגון
לכתבה על וושינגטון וסיאטל
טיול מצולם באורגון וצפון קליפורניה


חופי אורגון

קבלו הצעה