אמריקה

אמריקה

אלסקה - העולם המופלא

אלסקה, ארץ קשוחה ופראית הנשלטת על ידי טבע אדיר, נמצאת בראש הרשימה של המדינות המציעות נופים עוצרי נשימה. קרחוני ענק המשתפלים משדות קרח, פיורדים, טונדרות קפואות, אגמי טורקיז, נהרות עצומים ורכסים מושלגים ויערות עבותים בהם גדלים פרחי ענק מרהיבים. רוב תושביה אינם בני אדם אלא בעלי חיים בסכנת הכחדה - דובי גריזלי, לוויתנים, כלבי ים, איילים ובעלי כנף מגוונים. בעיני חובבי טבע אמיתיים אין תחושה טובה יותר מאשר להתמזג עם טבע עוצמתי ולהתנתק מכל שאר העולם, זה מה שהופך את האופציה של טיול בקרוואן באלסקה ויוקון לאטרקטיבית, גם מבחינה כלכלית.

טיול בקרוואן באלסקה מאפשר התמזגות עם טבע עוצמתי

ולא, אין צורך לנסוע רחוק מהקמפינג כדי לצאת לטיולים רגליים וליהנות מפעילויות בטבע כמו צפייה בבעלי חיים, דיג, שיט בקיאק באגם בתולי, או רכיבה על אופניים - למעשה ההיכרות שלכם עם אלסקה הופכת להיות קרובה מתמיד, ממש ב"חצר האחורית" שלכם, פשוטו כמשמעו!
זוהי אלסקה והיא משהו שונה לגמרי. 

צפיה בדובים בטבע היא אטרקציה חובה למבקרים באלסקה

14 דברים מיוחדים שכדאי לראות ולעשות דווקא באלסקה

• לצפות בדובים
 לצפות בלווייתנים
 ללכת על קרחון
 לעשות שיט בין קרחונים וכמה שיותר!
 לבקר בעיירת כורים מימי הבהלה לזהב
 לנסוע במזחלת כלבים
 להיפגש עם המקומיים
 להתנסות בדייג
• לשוט בקיאק
 לטוס במטוס קל
 לצפות בזוהר הצפוני
 לבקר בבית של סנטה קלאוס
 לאכול סלמון
• לצלם חיות ולהרגיש כמו צלם של נשיונל ג'אוגרפיק (*הערת המערכת: כל הצילומים בכתבה זו צולמו על ידי לקוחות מוטורהום)

נסיה במזחלת כלבים, הליכה על קרחון ושיט אלו חלק מהדברים שכדאי לעשות באלסקה

חדש! ביולי 2023 תיפתח אטרקציה חדשה לחובבי הרפתקאות Veilbreaker Skybridges - באתר הסקי והנופש Alyeska Resort, כ-65 ק"מ מהעיר אנקוראז'. מדובר בשני גשרים שאורכם 200 מטר, התלויים בגובה של 750 מטר מעל הנוף הפראי באמת של אלסקה! חוויה לאמיצי הלב. למידע נוסף על Veilbreaker Skybridges

כמה עובדות מעניינות על אלסקה

אלסקה היא המדינה הגדולה ביותר בארה"ב והצפונית ביותר ואין לה גבול משותף עם מדינות אחרות, זולת קנדה. שם החיבה של אלסקה הוא The Last Frontier  - "הגבול האחרון" והיא אכן נמצאת בקצה העולם. הטריטוריה של אלסקה היתה בעבר שייכת לרוסיה ונרכשה על ידי ארצות הברית בשנת 1867. זוהי אחת ממדינות ארה"ב הצעירות יחסית (הצטרפה לארה"ב רק ב-1959) אך בל נטעה, זו אמריקה לכל דבר - בשפה ובסלנג, במרבית המנהגים המקובלים, בחנויות הכולבו הגדולות, ברשתות השיווק והמזון המהיר, בחוקי התעבורה והנהיגה, בשירות וביחס לתיירים. אך במובנים אחרים אלסקה היא ארץ ייחודית - ענקית, פראית, שוממה ודלילה מאוד בתושבים.
שטחה של אלסקה 572 אלף מיילים מרובעים, שזה כמחצית משטחה של מערב אירופה, פי 62 מגודלה של מדינת ישראל וכפול משטחה של טקסס, המדינה השניה בגודלה אחריה בארה"ב. ביחס הפוך לשטחה, מבחינת גודל האוכלוסייה יחסית למדינות אחרות בארה"ב, אלסקה נמצאת לקראת סוף הרשימה, עם כ-730 אלף תושבים בלבד.

ילידים ותושבים - 
כ-15 אחוז מתושבי אלסקה הם אסקימואים ואינדיאנים. כמחצית מהתושבים חיים בעיר הגדולה, אנקורג' וסביבותיה, והשאר מפוזרים על פני כל השטח העצום. רבים מהם חיים במקומות שאפשרות הגישה אליהם היא רק במטוס קל או בספינה, שנתיב השייט שלה מוגבל לחודשים ספורים בשנה כאשר איננו קפוא ומתפרנסים בעיקר מדיג, ציד וממכר מזכרות.

האסקימוסים באלסקה מתפרנסים בעיקר מציד, דיג, גידול בעלי חיים ומכירת חפצי אמנות

עיר הבירה ג'ונו Juneau- אלסקה היא המדינה היחידה בארה"ב שלא ניתן להגיע לעיר הבירה שלה ג'ונו בכביש, אלא דרך האויר או הים בלבד.

העיר הגדולה אנקורג' - היא עיר מודרנית לכל דבר ועניין. תוכלו למצוא בה את כל אשר חשקה נפשכם כולל תיאטרון, קולנוע, מוזיקה ואומנות, גלריות ומוזיאונים וכן, גם קניונים. מומלץ ביקור במרכז למורשת הילידים של אלסקה Alaska Native Heritage Center שם ניתן להתוודע מקרוב לתרבות, למנהגים ולהסטוריה של המקומיים באמצעות סיפורים, התנסות באמנות שבטית ועוד. 

אסקימוסים באלסקה

חגים - מלבד כל החגים האמריקאים, לתושבי אלסקה שני חגים שהם רק שלהם,  יום סיוורד ביום שני האחרון בחודש מרץ לזכר רכישת הטריטוריה של אלסקה מהרוסים ב-1867 ויום אלסקה ב-18 באוקטובר, התאריך הרשמי בו נקנתה אלסקה מרוסיה ע"י ארצות הברית.

הספורט הלאומי של אלסקה הוא מרוץ מזחלות כלבים בשלג. בעבר אלו שימשו להובלת מטענים ודואר. נסיעה במזחלת כלבים היא אטרקציה תיירותית פופולרית ובהחלט חוויה יחודית.

נפט - הוא המשאב המרכזי באלסקה ואחראי לצמיחתה הכלכלית של המדינה. יותר מ-18 מיליארד חביות נפט הועברו בצינור טרנס אלסקה Taps מאז גילוי שדה הנפט במפרץ פרודו. 

קו הנפט Tran Alaska Pipeline-  Taps

זהב - סרטון המפורסם של צ'רלי צ'פלין "הבהלה לזהב", נכתב על סוף המאה ה-19, אז נתגלה זהב בקלונדייק במערב אלסקה וביוקון. החלום עדיין מנצנץ וחיפוש זהב הוא אטרקציה תיירותית עד היום באזור דוסון ופיירבנקס.

חיפוש זהב באלסקה הוא אטרקציה תיירותית נחמדה

דיג - המקצוע העיקרי באלסקה הוא דיג. הדג הלאומי של אלסקה הוא הסלמון (אלתית בעברית) והזן הגדול ביותר הוא הצ'ינוק. הדג הכבד ביותר שנרשם, נתפס ב-1949 במשקל של 57 ק"ג. אלסקה מספקת כמחצית משוק הדגים בארה"ב, רובם דגי סלמון ודגי הליבוט. בערך מאמצע יוני, הנהרות מתמלאים בדגמי סלמון השוחים נגד הזרם ואז קל לתפוס אותם. בתקופה זו דיג נהרות הופך להיות אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בקרב חובבי דיג ההולכים על שתיים (וגם כאלה ההולכים על ארבע). דיג של הליבוט מתקיים בעיירות לאורך הים כמו סווארד או הומר. בחופים נקבעים הסדרי דיג מיוחדים ומי שרוצה לנסות את מזלו בדיג, צריך להיערך ולהוציא רשיון מראש. גם רישום להפלגות דיג מומלץ לעשות הרבה זמן מראש. 
• גם אם לא דגתם בעצמכם, חובה כמובן להצטלם עם דג ענק למזכרת.

דיג הוא אטרקציה מרכזית באלסקה

טבע טבע וטבע. מה יש באלסקה?

• 17 מתוך 20 ההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה נמצאים באלסקה, הגבוה ביותר הוא הר דנאלי (לשעבר מקינלי) בגובה 6,310 רגל.
• לאלסקה יותר מ-77,300 ק"מ של חופים, גן עדן לשיט קיאקים. 
• באלסקה יש יותר מ-100,000 קרחונים, כולל קרחון ברינג העצום שאורכו 200 ק"מ, הקרחון הגדול ביותר בצפון אמריקה.
• מליוני אגמים יש באלסקה, רובם קפואים כל השנה
• גם כ-3000 נהרות זורמים באלסקה, ביניהם נהר יוקון שהוא בין הנהרות הגדולים בעולם (3700 קמ אורך).
• היער הלאומי הגדול ביותר בארה"ב Tongass, נמצא באלסקה ומוגדר כיער הגשם הגדול בעולם ואתר שימור לחיות בר בסכנת הכחדה.
• באלסקה הכל גדול. כאן חיים שניים מהדובים הגדולים בעולם - הקודיאק החום שמשקלו עד 500 ק"ג ודבר הקוטב שמשקלו עד 700 ק"ג!  
• אפילו התוצרת כאן בגדלים יוצאי דופן. אלסקה ידועה בכמה שיאי גינס הקשורים לירקות ענקיים - כרוב במשקל 60 ק"ג, מלון במשקל 65 ק"ג וברוקולי במשקל 15 ק"ג הם רק חלק מהמפלצות שצמחו דרך אדמת אלסקה בשנים האחרונות. מי שאחראי לכך הוא אור השמש שזורחת 20 שעות ביום בקיץ. הצמחים עוברים פוטוסינתיזה מוגברת שגורמת לטעם מתוק יותר ולצמיחה מוגברת. ביישוב פאלמר (70 ק"מ צפונית לאנקראז') מתקיים בסוף אוגוסט ותחילת ספטמבר היריד השנתי הגדול של המדינה Alaska State Fair בו מתקיימת בין השאר תחרות בין מגדלי ירקות הענק.

מקומות שאסור לפספס באלסקה

פארק דנאלי - שמורת הטבע הלאומית דנאלי היא אחד המקומות התיירותיים ביותר באלסקה, אם לא מספר אחת. זהו המקום המושלם לצפייה בבעלי החיים היבשתיים שחיים באלסקה - דובי גריזלי, אייל קורא (מוס), אייל צפוני (קריבו), זאבים, שועלים, כבשי הרים עופות טורפים ועוד. הפארק סגור לכניסת כלי רכב והטיול בתוכו מתאפשר רק באמצעות אוטובוסים מיוחדים של השמורה. הסיור הוא בתשלום ויש להזמין מקום מראש! ניתן לרדת מהאוטובוס לנקודות תצפית וטיולים ברחבי הפארק ולעלות עליו שוב. 

איל הקורא וחיות בר אחרות באלסקה

• מומלץ לקחת מראש את הסיור הארוך ביותר(בלי הדרכה) ולהחליט בפועל כמה לנצל ממנו. אם הזמנתם סיור קצר, לא תוכלו להתחרט לאחר מכן.
 קיאקים: מקום מתאים לשיט פסטורלי בקיאק הוא אגמי טנגל, מקום שכוח-אל אבל עם נוף ציורי. יש קמפינג ליד.
 לחובבי רכיבה: ניתן לשכור אופניים בכניסה לשמורה ולהעלות אותם לאוטובוס ולרדת למקטעי רכיבה. יופי של התמזגות עם הטבע, אך דורשת כושר גופני.
 בלב השמורה תמצאו את ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה - הר דנאלי (לשעבר הר מקינלי).ביום בהיר ועם קצת מזל, ניתן לראות את פסגות ההר כשהן לא מכוסות בערפל וזהו מראה מרשים ביותר.

טיסה: אחת החוויות המרגשות באלסקה היא טיסה מעל הר דנאלי במטוס קל שיוצא משדה התעופה בטלקטינה. תענוג לא זול למי שיכול להרשות לעצמו וחשוב כמובן לוודא מה מזג האוויר לפני.


טיסה מבטוס קל מעל הר דנאלי אלסקה

טיסה מעל הר דנאלי

כביש דנאלי Denali Highway - אחת הדרכים היפות באלסקה הנחשבת לאחת מדרכי הנוף היפות בעולם. הכביש הוא דרך עפר באורך 134 מייל ובשל המהמורות יש להקפיד בו על נסיעה איטית מאוד וזהירה. חלק מחברות ההשכרה אינן מתירות נסיעה בדרך הזו, יש לבדוק זאת מראש. הכביש עובר בטונדרה החצויה ע"י אגמים יפהפיים כשמסביב תפאורה מלכותית של הרים נישאים וקרחונים. לאורך הדרך חניוני קמפינג במיקומים נפלאים שיספקו לכם חוויה בלתי נשכחת. מומלץ ללון לילה אחד (לפחות) לאורך הדרך, לעצור מדי פעם למסלול הליכה ולתצפיות על נוף ובעלי חיים וליהנות מהפריחה באביב ובתחילת הקיץ או מצבעי השלכת בסוף הקיץ.

חניון קמפינג בדנאלי

פיירבנקס - למי שיש זמן, או אם נמנעתם מנסיעה על כביש דנאלי, מומלץ להגיע צפונה לאזור פיירבנקס, עיר מתקופת הבהלה לזהב המציעה אטרקציות של סיור במכרה, פעילות לחיפוש זהב, שיט בסירת קיטור ומוזיאונים מעניינים. מכאן יוצאים לביקור בעיירה של סנטה קלאוס North Pole ולטיול למעיינות חמים Chena hot springs (כ-60 מייל מפיירבנקס). 
• ב-21 ביוני, היום הארוך בשנה נערכים פסטיבלים וארוכים מיוחדים לכבוד שמש החצות המאירה לאורך כל שעות היממה כמעט.

פיירבנקס ואטרקציות בסביבה - ספינת קיטור, מעיינות חמים והבית של סנטה קלאוס בנורת' פול
פיירבנקס, נורת' פול עיירת סנטה קלאוס, שיט בספינת קיטור

זוהר צפוני - בשל מיקומה הגיאוגרפי פיירבנקס היא המקום האידיאלי לצפות בזוהר הצפוני Aurora, אבל זה קורה בעיקר בחורף הקפוא והחשוך, אם כי יש סיכוי לראותו בלילה גם מסוף אוגוסט ותחילת ספטמבר. 


ואלדז
- עיירת דייגים ציורית ומקסימה, מכאן יוצאים לשיט מרשים ביותר לקרחון קולומביה וקרחון מירס. המסלול המומלץ ביותר הוא הארוך יותר - עד קרחון מירס Mears Glacier שגושים ממנו נפרדים ומתרסקים ברעש אל תוך המים - חוויה לא זולה אך שווה כל דולר! במהלך הההפלגה תזכו לצפות בפיורדים, קרחוני ענק ושפע חיות ימיות אריות ים, לוטרות, דולפינים ולוויתני אורקה ואף דובים ועופות שונים.  

שיט מואלדז עד קרחון מירס

• טיפ: כדאי לשבת בתוך הספינה ולא בחוץ בגלל הרוח החזקה והקור העז. אל דאגה, בכל פעם שעומדים לראות משהו מעניין, הקפטן מכריז וכולם יוצאים לסיפון לצפות בפלאי הטבע.
• לחוות את הקרחונים דרך שיט בקיאק הוא חוויה מיוחדת שתיזכר לתמיד. יש להתלבש היטב.
• בכל שיט שתבחרו המפתח להצלחה הוא כמובן מזג האוויר.

ואלדז עיירת דייגים ציורית מכאן יוצאים לשיט
ואלדז

קרחון מטנוסקה Matanuska Glacier - קרחון עצום (אם כי נסוג כל שנה) שאפשר להגיע ממש עד למרגלותיו. החוויה האמיתית היא לטפס עליו ברגל בטיול מודרך. פשוט הולכים ישר על הקרחון, עד שמגיעים לאגם שסביבו ובתוכו קרחונים, הצבע הכחול טורקיז שניבט מכל פינה, המים הזורמים והנקיקים והמערות שמתחת לקרחונים יוצאים תחושה של טיול בגן עדן צפוני קסום.
• מומלץ להביא משקפי שמש וחולצה קצרה מתחת לפליז.

הליכה או טיפוס על קרחון זו אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה

חוות Musk Ox – בחווה שבעיירה פאלמר Palmer אפשר לפגוש בשור המושק, חיה נדירה וייחודית לאזור, עצומה בגודלה, שעירה עם קרניים גדולות ומאוד מרשימה. 

חצי האי קינאי Kenai Peninsula - נקרא גם "מגרש המשחקים של אלסקה" בזכות שפע הפעילויות שמציע המקום - דיג, שיט, רפטינג ועוד.
הפארק הלאומי קינאי פיורדס Kenai Fjords National Park - השמורה בשטח חצי האי קינאי היא המקום האולטימטיבי לצפות באוכלוסיית בעלי החיים הימיים של אלסקה - כמו כלבי ים, אריות ים, לוויתנים מסוגים שונים ובעלי כנף מגוונים ביניהם תוכי הפאפין Puffin הצבעוניים, וכל זאת תוך שיט בין קרחונים ופיורדים מרהיבים ביופיים. היציאה לשיט היא מהעיירה סווארד Seward. גם כאן כדאי לבחור בשיט הארוך ורצוי כמובן ביום עם מזג אוויר בהיר. השיט מומלץ ביותר! 

צפייה בלווייתנים בחצי האי קינאי

• טיול רגלי בלב חצי האי קינאי למפלי Russian River Falls - מחנים את הקרוואן ויוצאים למסלול הליכה קל ויפה של כ-8 ק"מ הלוך ושוב בתוך יער מלא צמחיה, פטריות, גרגירי יער, פרחים וציפורים עד למפל, בו מראה מרהיב של אלפי דגי סלמון קופצים במעלה הנהר. לאורך השביל סיכוי מצוין לראות דובים שבאים לדוג את הסלמונים. יש להצטייד ולנקוט באמצעי הזהירות הנדרשים.

בטיוליכם אתם עושיים להתקל בסוגים שונים של פירות יער שנפוצים מאוד באלסקה ואף נחשבים לטובים מסוגים בעולם. עם זאת יש להיזהר כי ישנם סוגים רעילים מאוד, למשל ה- Baneberries היפהפיים שבתמונה. מספיק 6 מהם בכדי להמית בן אדם !!


גרגרי יער נפוצים מאוד באלסקה אך יש להיזהר ממינים רעילים

 וויטיאר Whittier - עיירה קטנטנה השוכנת לשפת פיורד מוקפת מפלים, מראה מרשים במיוחד. מוויטיאר גם יוצאות הפלגות לקרחון פורטאז'. ההגעה אליה מקרחון פורטאז' היא דרך מנהרה הארוכה ביותר בארצות הברית, המנהרה נפתחת כל שעה בערך ויכול לעבור בה רק כלי רכב אחד. יש לבדוק זמנים. מאזור זה יוצא מסלול הליכה יפה Portage Pass Trail המוביל לתצפית נפלאה על קרחון פורטאג'. אורך המסלול כ-2 מייל.

סווארד Seward - מומלץ לבקר בקרחון Exit לטיפוס ותצפיות ובמוזיאון הימי Alaska Sealife Center מעין אקווריום עם מרכז מחקר ושיקום לבעלי חיים ימיים.
Alaska Wildlife Conservation Center - מרכז לשיקום וטיפול בחיות פצועות, דובים ביזונים ועוד. דרך טובה לראות את כל חיות אלסקה בסביבתן הטבעית.

הומר Homer – העיירה הכי דרומית בחצי האי קינאי, ציורית ומתויירת מאוד היושבת על לשון ים חולית Spit הנכנסת אל תוך מפרץ קאצ'מאק. עיר גדולה יחסית עם חנויות וגלריות לאמנות המתפרנסת בעיקר מדיג. אפשר לצאת מהומר בטיסה (יקרה) לשמורת פארק קטמאי (בין המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים) ואל שמורות נוספות מרוחקות ואף לצאת לשיט לעיירות קטנות מסביב.

שייט באלסקה - לא להחמיץ וכמה שיותר! שיט הוא דרך נפלאה להכיר את אלסקה מזוית אחרת, מעל סיפון הספינה המתקדמת לאיטה בתוך ים מלא קרחונים וגושי קרח, תוך שאתם צופים בנופים המרהיבים, בהרים המושלגים, בקרחונים האדירים שמפילים גושי ענק ברעש אל תוך המים, בבעלי החיים הימיים בעיקר לווייתנים מסוגים שונים ובמקביל בדובים ובנשרים שעל החוף... ישנם הרבה מקומות לצאת מהם לשייט של מספר שעות ועד יום שלם, כולל ארוחות על הספינה. מאנקורג', מואלדז, מוויטייר, מסיווארד, מהומר ועוד.  כל שייט הוא עולם אחר שמשאיר טעם של עוד. צאו לשיט כמה שיותר ולא תצטערו!

טיפים למטיילים באלסקה

הזמנות מראש - חניוני קמפינג, שיט, הפלגות, דיג עם חברה מקומית ואטרקציות למיניהן - יש להזמין מראש בעיקר בדנאלי.
למידע נוסף וטיפים בנושא חניונים באלסקה לחצו כאן

שעות אור - במרכז אלסקה (וכמובן יותר ויותר ככל שמצפינים) אין לילה בחודש יוני. השמש אמנם שוקעת לשעות ספורות במשך היממה בין שעתיים לשלוש, אבל נותר עדיין אור גם לאחר השקיעה. אם אור מפריע לכם לישון, הצטיידו מראש בכמה בדים כהים ונייר דבק חזק ורחב, ופשוט בצעו "האפלה לחלונות הקרוואן שבתקרה ועל הדלתות. (שאר החלונות מכוסים בוילונות).  פנסים אגב מיותרים בטיול הזה....

שלם וקח - בצידי הדרכים אפשר למצוא לעיתים עצים למדורה וגם תוצרת חקלאית של פירות וירקות, כשהקנייה היא לא מול מוכר אנושי, אלא על בסיס שיטת אמון – לוקחים כמה שרוצים ומשלמים בקופה על פי השלט.

ספר הקופונים - Alaska TourSaver - ספר קופונים (או אפליקציה) שעובדת בשיטת 1+1 ומעניקה הנחות בהמון אטרקציות באלסקה - שיט, חוות החיות, חניונים, מסעדות, טיסות ועוד. השקעה שמחזירה את עצמה מאוד מהר. שימושי ומומלץ מאוד!!

ספרים - אלסקה מסלולים בהוצאת "העולם" מאת נטע דגני - ניתן לרכישה במחיר מוזל באתר מוטורהום.
למטיילים שאוהבים לרדת לפרטי פרטים מומלץ הספר The Milepost – Alaska Travel Planner -  מדריך עומק מפורט הכולל מפות- התנ"כ של המטיילים באלסקה שניתן להזמינו באינטרנט.

התמצאות - באלסקה קל להסתדר בדרכים וקל להתמצא פשוט כי אין הרבה כבישים. פשוט סעו עד שתגיעו. GPS לא ממש חיוני למעט בתוך אנקראז' או פיירבנקס.

כרטיס חבר ברשת Safeway - רשת המרכולים Safeway/Carrs מעניקה הנחה משמעותית על קניות מצרכים בסניפי הרשת ובנוסף הנחה על דלק, בתחנות הדלק שבבעלותה. בהתחשב מחירי הדלק הגבוהים באלסקה, זה בהחלט עשוי לעזור לכם לחסוך בהוצאות.

מזכרות - בכל חנות מזכרות וגם בחנויות כלבו באלסקה תמצאו את הסכין המקומית Ulu בעלת הצורה המיוחדת מקושתת ומקושטת. הסכין עוצבה לראשונה על ידי האסקימוסים ונמכרת היום בעיצובים שונים חלקם ממש עבודת אומנות מיוחדת. מומלץ לרכוש בחנות המפעל באנקראז'"The Ulu Factory". רק זכרו לשלוח אותה הביתה בבטן המטוס ולא בתיק היד!

מזכרות באלסקה

לבוש - למרות שזו מדינה צפונית וקרה, ביולי-אוגוסט עשוי להיות חם מאוד! עם זאת, מזג האויר הפכפך ומפתיע. גשם יכול לרדת גשם בכל זמן נתון. לכן מומלץ להביא ביגוד בשיטת השכבות - חולצת טריקו קצרה ומעליה חולצה ארוכה, סווטשרט, פליס עבה, מעיל רוח/גשם, מכנסיים ארוכים ומכנסים נגד גשם (לשייט), כובע צמר, צעיף או מחמם צוואר וכפפות טובות. חשוב גם נעלי הליכה טובות אטומות למים וסנדלים למקלחת. ביגוד תרמי עשוי להיות שימושי כשיוצאים לשיט או ללילות קרים.

טיול בקרוואן באלסקה לאורך כביש דנאלי

פעמון אזהרה - נגד דובים וגם ספריי גז פלפל.

יתושים - היתוש הוא הציפור הלאומית של אלסקה. זו לא בדיחה, יש המוני יתושים בקיץ – דאגו  לחומר חזק נגדם! אפשר להביא מהארץ או לקנות ברשתות המקומיות שמוכרות תכשירים שונים כמו ספריי לרכב ונרות עשן להברחת העוקצים המעצבנים. בנוסף כשאתם יושבים מחוץ לקרוואן, וודאו שהרשתות שעל החלונות והדלתות סגורות.

משקפת - אביזר שימושי לצפייה בחיות הבר היבשתיות והימיות.

מצלמה טובה - חובה!

מכתבי מטיילים בקרוואנים באלסקה
מסלול טיול באלסקה
חניוני קמפינג באלסקה

הפאפין הוא תוכי ים פסיפי שאפשר לפגוש תוך כדי שיט בחצי האי קינאי באלסקה
צילומים וטיפים: זוהר ניב, נוגה ודוד פרנקל, משפחת נאור, יוסי גרוסקופ, משפחת רבינוביץ', משפחת קרן, משפחת בבלי

קבלו הצעה