למטייל העצמאי עם רכב ובתי מלון

למטייל העצמאי עם רכב ובתי מלון

24 ביולי 2017

הי יפעת,

רצינו לומר תודה על הכל. על השירות, המקצועיות והסבלנות. בתי המלון היו אחלה... חבל שהסתיים...
עמית זיסמן - שוהם

על הטיול:

יצאנו לטיול של 9 ימים מקלגרי לוונקובר.
תשעה ימים של טיול בגן עדן אפשר לומר, בהרי הרוקי קנדיים - יולי 2017.
נציין שהשנה 2017 קנדה חוגגת 150 שנה להיווסדה ולכן הכניסה לפארקים הגדולים הינה בחינם - רכשנו כרטיס חינם ושמנו ברכב...

הגענו לקלגרי בשעת לילה לעינינו נתגלתה העיר המוארת המקסימה.
הגענו ב- 6.7.17 היום בו התחיל פסטיבל הרודיאו השנתי - הסטמפד- כל העיר באווירת רודיאו - כולם עם כובעים, יש תהלוכה ענקית ברחובות העיר, מופעי מרכבות ועוד - חגיגה!

סיירנו קצת בעיר ואחר כך המשכנו לכיוון העיירה באנף. בבאנף סיירנו בעירה המדהימה, עלינו על הרכבל שנקרא גונדולה - יפה מאוד מאוד, ביקרנו במפלי BOW המקסימים ובאגם מינוונקה המהמם ביופיו - הלכנו לאגם מוקדם בבוקר וזה היה נפלא - הכל היה בתולי ושקט. אפשר לשוט שם ולעשות צלילות.

ביום למחרת נסענו לאגם לואיז ולאגם מוריין. יש לציין שזהו האזור העמוס ביותר. אם רוצים להגיע עם הרכב לאגמים עצמם רצוי עד שמונה בבוקר או מ 19:30, 20:00 בערב. אחרת עמוס וצפוף ואין אפשרות לחניה קרובה. יש שאטל שלוקח לאגם לואיז מהוילג' וחזרה אבל זה לעמוד בתור ובאמת מאוד עמוס.
אלו שני אגמים מדהימים ביופיים שאסור כמובן לפספס ובשניהם ניתן לשוט ויש טיולים רגליים מקסימים מסביב לאגם.

ביום שאחרי ביקרנו בשמורת יוהו. עשינו שייט באגם אמרלד המהממם, מפלי טקאקאו והגשר הטבעי + קיקנג הורס - יש עוד אגמים באזור.

בדרך לג'אספר ביום שלמחרת עצרנו לתצפית מהממת על אגם PEYTO (חובה) ותצפית על BOW LAKE CROWFOOT GLACIER. אחר כך הגענו לקרחון קולומביה. מאוד יפה. היה מאוד קר שם - מגיעים למקום עם אוטובוסים מיוחדים שנוסעים על הקרח. משם המשכנו לגשר התלוי שהאמת לא היה מרהיב ולא חובה. אנחנו הזמנו מקום לאוטובוס מראש וזה כלל את הגשר... לא בטוח שחייבים להזמין אבל בעונת התיירות מומלץ.

מסביב לג'ספר יש הרבה אגמים מרהיבים וזו גם סביבה שניתן לראות בעלי חיים... לצערנו נפלנו על יום די מעונן וצבעי האגמים היו אחרים... מומלץ לבקר גם בקניון מלין שזה מסלול רגלי מקסים בתוך הקניון... ולעלות להר אדית.

למחרת התחלנו בנסיעה לכיוון קמלופס - יום שבעיקר נסיעה עם נופים מקסימים - כדאי לעמור בנקודות תצפית ומפלים שיש בדרך. ביום זה עם עשינו את הספארי ריבר - שהיה חוויה נהדרת. זה לא זול אולם אם מצליחים לראות דובים ונשרים ולפעמים עוד בעלי חיים זה מקסים. אנחנו ראינו 3 דובים ממש מקרוב... אפשר לשלב את וולס גריי, פארק יפה...

ביום למחרת נסענו לכיוון וונקובר. אם מסתדר כדאי לשלב את וויסלר ומפלי שאנון. וונקובר עיר יפיפייה. סיירנו חצי יום, למחרת לקחנו מעבורת לויקטוריה לכל היום. ואחר כך נשאר לנו רק עוד חצי יום בוונקובר. היה חסר לנו יום לפחות בוונקובר ועוד זמן בויקטוריה (באי וונקובר ליתר דיוק) לא הספקנו לצאת לשייט לצפות בלוויתנים וקצת התבאסנו...

בכל אזורי האגמים יש עשרות שבילים מדהימים לטיולים רגליים.... מומלץ לשכור רכב גדול - הרבה יותר כיף בדרכים (מתי נוסעים שוב???).

קבלו הצעה