אטרקציות

אטרקציות

המדריך להישרדות בפארקי שעשועים

יום בפארק שעשועים הוא יום אינטסניבי במיוחד בטיול. לילדים זהו יום של כיף גדול, אך לחלק מהמבוגרים הוא עלול להיות סיוט. הטיפים שלפניכם תקפים ונכונים לגבי רוב פארקי השעשועים הגדולים בעולם. קראו והפנימו וכך תוכלו גם להינות, גם לחסוך וגם להישאר שפויים.

הכנה מראש - כדאי מאוד ללמוד את הפארק מראש ולהתכונן היטב לשהיה בו. זה יחסוך לכם זמן יקר, ריצות מיותרות ועצבים. שטח הפארק הוא גדול וזה כמעט בלתי אפשרי להספיק את כולו ביום אחד. למדו אילו אטרקציות הן המבוקשות ביותר ובאילו שעות ומקומות ייערכו המופעים השווים. רצוי להיעזר באתר האינטרנט של הפארק ולהכין תוכנית יומית. 
 חגים וסופי שבוע - בפארקים הגדולים תמיד עמוס, אך נסו להגיע דווקא באמצע השבוע ולא בסמוך לחופשות או החגים של המקומיים. שימו לב לתאריכים ושעות בהם הפארק לא פועל. זה לא נעים להגיע לפארק סגור...
כרטיס "תור מהיר" - כמעט בכל פארק שעשועים גדול יש אפשרות לעקוף את התורים הארוכים למתקנים השווים ע"י שימוש בכרטיס "תור מהיר". הוא יכול להיקרא Fast Past או  Express Ticket תלוי בפארק המסוים. מכניסים את הכרטיס למכשיר ומקבלים כרטיס כניסה מהיר למיתקן ועליו רשומה שעת הכניסה בה אתם אמורים להגיע למתקן. ואז במקום לחכות בתור, מנצלים את הזמן למתקן אחר. המתקנים בהם קיים תור מהיר מסומנים בדרך כלל על מפת הפארק וכדאי ללמוד את הנושא ולהתכנון מראש.
להקדים. טיפ חשוב. רצוי להתאמץ ולקום מוקדם בבוקר ולהיות בפנים עם שעת הפתיחה ואפילו קצת לפני. הלחץ הגדול של המבקרים והתורים הכי ארוכים הם מ-11 בבוקר ועד אחר הצהריים. בשעתיים הראשונות רוצו ישר למתקנים הכי נחשבים בהם מותקן מכשיר Fast pass, העבירו כרטיס ואז קחו את ה-Fast pass לאטרקציה הבאה. בשיטה הזו מקצרים באופן משמעותי את זמן ההמתנה בתורים אפשר להספיק את האטרקציות הכי שוות.
מופעים ומצעדים - במשך היום מוצגים מופעים שונים והצגות חיות. זה מקסים. תשתדלו לכלול לפחות הופעה אחת מרכזית. וכמובן יש את מצעדי הדמויות המפורסמים בצהריים ובערב. גם אותם שווה לראות. כדאי לתפוס מקום טוב לפחות חצי שעה (אם לא יותר) לפני המצעד או ההצגה. דף עם המופעים היומיים מחולק בכניסה, אל תשכחו לקחת אותו בנוסף למפה.
מופעי סיום - אל תחמיצו בשום אופן את מופעי הסיום המדהימים הנועלים את הביקור בפארק בשעות הערב המאוחרות. 
תתחשבו בקטנים - אל תחמיצו מפגש עם הבובות - אולי אתכם זה משעמם לעמוד בתור חצי שעה כדי ללחוץ את ידו של גופי ולקבל נשיקה מפו הדב. בשביל הקטנטנים שלכם זה עולם ומלואו.
• מתפצלים - אם יש במשפחתכם ילדים בהפרש גילאים גדול, תוכלו לשקול להתפצל בין המתקנים השונים כדי להספיק יותר. אל תשכחו לקבוע נקודת מפגש ושעה מדויקת בה תיפגשו שוב. מכשירי קשר פשוטים (ווקי טוקי) פותרים את נושא התיאומים בתוך הפארק ובחינם.
מנוחת צהריים בקרוואן - בשעתיים הראשונות של היום ניתן לראות את מרבית האתרים הנחשבים, ואז אם הקרוואן מחכה לכם בחנייה, אפשר לצאת החוצה מהפארק- לנוח ולאכול צהריים בקרוואן, ואז לחזור לפארק אחה"צ עד למופעי הערב. גם נחים וגם חוסכים ארוחות יקרות בפארק.
מגבלת גובה - קחו בחשבון שבמתקנים המהירים בדרך כלל יש מיגבלת גובה לילדים. כדאי למדוד את הגובה (באינצ'ים) מראש כדי להמנע מאכזבה בכניסה.
הכנה נפשית ופיזית - התכוננו ליום עמוס, גדוש ומעייף עם השכמה מוקדמת ולינה מאוחרת. הילדים עייפים אך האדרנלין ממריץ אותם.
 הצטיידו בנעליים נוחות! טיפ חשוב. יש אפשרות לשכור עגלות לילדים וקרנועים למבוגרים ונכים בכניסה לפארק, לא זול אבל פותר בעיה למי שצריך.
מצלמות - לא לשכוח לטעון את המצלמות בלילה בין פארק לפארק ולהוריד את התמונות כדי לפנות מקום לתמונות החדשות. מצלמים הרבה.
מזון ושתיה - בפארק הכל יקר. כדאי להצטייד בחטיפים, סנדביצ'ים ושתיה. בכניסה לפארקים בודקים תיקים, אבל בדרך כלל לא עושים בעיות למי שנכנס עם אוכל.
שכמיות ניילון קלות - כדאי לקחת, בעיקר אם זה עונה שעשוי לרדת בה גשם פתאומי. השכמיות מועילות גם במקרים של אטרקציות שבהן נרטבים כהוגן כמו שיט אבובים למיניהם.
כרטיסים מוזלים - עלות כניסה לפארק שעשועים היא הוצאה כבדה, בעיקר למשפחה גדולה. יש כמה דרכים להוזיל את העסק: רכישה מוקדמת של כרטיסים און ליין, כרטיסים משולבים למספר אטרקציות יחד, שהות של מספר ימים אף היא עשויה להוזיל - ככל שנכנסים לפארק ליותר ימים במצטבר, המחיר ליום יורד, אם כי זה לא ממש רלוונטי למי שבא ליום אחד.
מזכרות וקניות - השתדלו להמנע מלקנות מזכרות ובובות בפארקים. הפיתויים רבים והמבחר עצום אבל הכל יקר. תתנחמו בעובדה שתמיד הכל נראה הרבה יותר טוב כשאתם שם. כשחוזרים לארץ פתאום הכל מתגמד וחוזר לפרופורציה. בנוסף אפשר למצוא כמעט תמיד בעיר הסמוכה לפארק את אותם הדברים או פריטים דומים, במחירים נמוכים בהרבה מאשר בפארק עצמו.

קבלו הצעה