הקרוואן ותפעולו

הקרוואן ותפעולו

קרוואן אמריקאי - תעודת זהות


שם: RV (ר"ת של Recreational Vehicles) 

גודל: כמו כל דבר באמריקה - גם הקרוואנים באמריקה הם גדולים פיזית יחסית לקרוואנים במקומות אחרים בעולם. הכבישים באמריקה הם רחבים ואין בעיה של מקום גם כשמטיילים עם כלי רכב גדול. 

קרוואן אמריקאי הוא גדול ומותאם לנסיעה בכבישים רחבים

נוחות: האמריקאים אוהבים נוחות והם מכניסים אותה גם לעולם האוטו-בית:
מזגן עילי ומיקרוגל - הם סטנדרט. שניהם יפעלו בחיבור ל-110V.
תנור - קיים בחלק מהדגמים. פועל בדרך כלל על גז.
גנרטור - כמעט בכל הקרוואנים האמריקאים יש גם גנרטור המאפשר הפעלת מכשירים חשמליים 110V גם כשאינכם נמצאים בקמפינג ואין לכם אפשרות להתחבר לחשמל חיצוני. ניתן לשלם עבור השימוש בגנרטור לפי שעות הצריכה בפועל או להשתמש בו ללא הגבלה בתשלום מראש לפי כמות ימי השכירות. חניונים ציבוריים השימוש בגנרטור מוגבל לעיתים לשעות מסוימות ביום מפאת הרעש.
• תוספות - קרוואנים אמריקאים רבים מצוידים במסך טלויזיה, מכשיר DVD, פרגולה חיצונית, מצלמת רברס. מערכות ניווט GPS ואפשרות ל-WIFI קיימים בתשלום.
• סלייד אאוט - המצאה אמריקאית איך "להרחיב" את שטח המגורים כשאתם בקמפינג. בלחיצת כפתור דופן הקרוואן נשלפת החוצה וחלל הפנים שלכם מתרחב מכ-2.5 מטר רוחב לבערך מטר נוסף, כשאתם בחנייה בלבד (אסור בשום אופן להשאיר את יחידת הסלייד פתוחה בנסיעה). היתרון הוא בנוחות ובאווירה של בית. החסרון - יש התעסקות, והמנגנון המאפשר את ההתרחבות הזו, חשמלי או הידראולי, חשוף לתקלות.

קרוואן אמריקאי עם דופן מתרחבת Slide Out

נהיגה: הקרוואן האמריקאי הוא כלי רכב גדול ארוך וכבד מרכב פרטי רגיל ועל כן חשוב לשמור על מספר כללים - נסיעה בנתיב הימני, שמירת מרחק, האטה, סהימנעות מסיבובים חדים, הימנעות מנהיגה בשעות בין הערביים והלילה ועוד... לפניכם סרטון הסברה בנושא נהיגה בטוחה בקרוואן

כ
תפעול:
כמו שאמרנו, נוחות זה שם המשחק באמריקה. גם כאן בנושא התפעול יש פתרונות בצורת מכל מים שחורים, שפוטר אתכם מהצורך לרוקן קסטה וצינור ייעודי למים השחורים שמאפשר להתחבר בקמפינג בחיבור מלא (Full Hoockups) בעמדה עצמה, בלי לזוז מהמקום. זה דבר שקיים רק באמריקה.

חיבורים מלאים בקמפינג full hookups

כ
סוגי RV להשכרה באמריקה ובאיזה כדאי לבחור

רכבי הנופש האמריקאים המוצעים להשכרה מתחלקים ל- 4 סוגים עיקריים:

>>> Class A - בנויים על שלדת אוטובוס. אלו הדגמים הגדולים ביותר להשכרה (29-33 פיט אורך), המפנקים והמרווחים ביותר וגם היקרים ביותר.
יתרונות: הכי הרגשה של בית, מרווח מאוד מבפנים בעיקר בשטחי הסלון, המטבח, המקלחת והשירותים. בדגמים מסוימים מוצעים פינוקים שונים כמו מקלחת חיצונית, מסך טלויזיה נוסף, מייצבים הידראוליים וכדומה.
חסרונות: מחיר יקר, זמינות מוגבלת, מוצע בתחנות מעטות, צריכת דלק גבוהה יחסית, בגלל הסידור הפנימי ומספר המיטות דגם זה פחות מתאים למשפחות גדולות.
שורה תחתונה: מתאים בעיקר למי שרוצה לטייל באמריקה בסטייל  קראו עוד

Class A Motorhome קרוואן בנוי על מרכב אוטובוס

fd

>>>  Class B - דגמים קטנים וקומפקטים (20-22 פיט אורך), הבנויים על שלדה של וואן עם תקרה מוגבהה. מיועדים בדרך כלל לזוג. 
יתרונות: נוח בהתנייעות ובחנייה גם בקרבת אזורים עירוניים, חסכוני בדלק, אין בעיה למצוא מקום בקמפינגים ציבוריים ובפארקים, אין תא לינה עליון ועל כן אין מגבלות של מעבר מתחת גשרים ומנהרות, המיטה ממוקמת למטה ולא צריך לטפס אליה.
חסרונות: מרחב פנימי מוגבל, הכל יחסית קטן (מטבח, שירותים, מקלחת, מיטה, שטחי אחסון), אם רוצים לשבת בפינת האוכל צריך לקפל את המיטה, זמינות מוגבלת - מוצע רק בתחנות השכרה מעטות, המחיר לעיתים יקר מקרוואן גדול.
שורה תחתונה: מתאים בעיקר למי שחושש מנהיגה בכלי רכב מסורבל ומוכן להתפשר על הנוחות, מתאים יותר להשכרות קצרות ופחות לטיולים ארוכים.

Class B קמפרוואן אמריקאי קומפקטי

das

>>> Class C - המוטורהום הקלאסי במבנה של מיטה הבולטת מעל תא הנהג. מגיע בגדלים של 20 פיט ועד 32 פיט. בחלק מהדגמים ניתן למצוא דופן מתרחבת Slide Out. הגודל הקלאסי למשפחה קטנה עד בינונית הוא בסביבות ה-25 פיט אורך, זהו גודל שמתאים גם לזוג שמעוניין במרחב ומיטה זוגית תחתונה קבועה. הגדולים מבין דגמי ה- Class C שאורכם 30 פיט ומעלה מאפשרים להלין מספר נוסעים גדול (7) ומציעים שטחי אחסון גדולים ועל כן פופולריים מאוד בהשכרה בקרב משפחות. 
יתרונות: זמינות גבוהה והיצע בתחנות רבות, יחסית הרבה מקומות אחסון, יחסית הרבה מיטות.
חסרונות: מסורבל יותר בנהיגה, בחנייה ובמציאת מקומות בקמפינגים ציבוריים (בעיקר מעל 27 פיט אורך).
שורה תחתונה: תמורה מצוינת למחיר, גם בהשכרות קצרות וגם בהשכרות ארוכות.


יע
ג
>>> 
Truck Camper - זהו טנדר (לעיתים 4X4) שעליו הולבשה יחידת מגורים ועל כן אין בו מעבר פנימי. נפוץ בעיקר בתחנות השכרה קנדיות. נקרא גם Pick Up Truck.
יתרונות: מחיר אטרקטיבי בדרך כלל, מיטה זוגית רחבה, נוח בהתנייעות באזורים יותר עירוניים, קל יותר למצוא קמפינג בחניונים ציבוריים ובפארקים.
חסרונות: אין מעבר בין הקבינה לחלל המחיה, דורש עלייה במדרגות אל יחידת המגורים, ברוב הרכבים מהסוג הזה אין גנרטור, מכלי המים קטנים יחסית למוטורהום.
שורה תחתונה: לבעלי רוח ספורטיבית שמעוניינים בעיקר במחיר.

Truck Camper טנדר ועליו מולבשת יחידת מגורים

ע
ומה הכי פופולרי?
אם תהיתם איזהו הקרוואן המבוקש והנמכר ביותר בקרב ישראליים שנוסעים לצפון אמריקה, לחצו כאן ותגלו את התשובה

קרוואן עם דגם ארה"ב

קבלו הצעה