אירופה

אירופה

אוקטוברפסט - בוואריה, דרום גרמניה

אם אתם מגיעים לאזור מינכן בסוף ספטמבר ותחילת אוקטובר אל תחמיצו את האוקטוברפסט Oktoberfest - חג הבירה - אחד מפסטיבלי האוכל הגדולים בעולם המתקיים כל שנה בבירת בוואריה.

למשך כשבועיים מוקם בשערי העיר מינכן בגרמניה, מתחם ענק ובו כ-15 אוהלי בירה עצומים המאכלסים קהל צוהל ושמח הכולל מיליוני מבקרים, רובם מקומיים וכשישית מהם תיירים.
בכל אוהל מנוגנת מוזיקה שונה וכולם לוגמים בירה בכוסות ענקיות של ליטר כמיטב המסורת הבווארית, זוללים מאכלים האופיינים למטבח הגרמני כמו נקניקיות בכרוב, זנב שור, עופות בגריל, פרצעל (כעך ענק) ועוגיות גי'נג'ר בצורת לב, שרים ורוקדים לצלילי התזמורת או הלהקה המקומית.

הבירה מיוצרת במיוחד ע"י שש מבשלות קבועות שמייצרות אותה כבר 200 שנה מאז חתונתם של הנסיך לודוויג והנסיכה תרזה באוקטובר 1810. לזכר אותו מאורע חגיגי שנמשך חמישה ימים, חוגגים את האוקטוברפסט כל שנה מאז ועד היום.

המקומיים שמכנים את הארוע Die Wiesen (השדה של תרזה), נוהגים להגיע לארוע לבושים בתלבושות בוואריות מסורתיות - הנשים והילדות בשמלות מסורתיות וראש קלוע בצמות, והבנים במכנסי עור ומגבעות לבד וגרבי ברך ארוכים.
מבשלות הבירה מציגות את תפארת יצירתן בתהלוכות של כרכרות מקושטות ועמוסות חביות בירה, רתומות לסוסים שאף אותם טרחו לקשט בהתאם לצבעי המבשלה.
שיא הארוע הוא טקס הפתיחה ע"י ראש העיר מינכן ובו תהלוכה מרהיבה של כאלף משתתפים כולל כרכרות מקושטות, רקדנים ונגנים.
כוסות בירה ענקיות של ליטר ועליהן לוגו של מבשלת הבירה הן אחד המוצרים הנמכרים ביותר ביריד ומהוים מזכרת נחמדה.

המתחם פתוח מהבוקר ובמשך היום מהווה בעצם יריד שעשועים אחד גדול עם גלגל ענק, קרוסלות, אטרקציות לילדים ולהורים, משחקים שונים ודוכני מזון רבים. משעות הערב הקהל משתנה, ילדים עד גיל 8 אינם מורשים להיכנס לאוהלי הבירה שהופכים להיות עמוסים מאוד והחגיגות הופכות להיות למבוגרים בלבד, בקיצור - מסיבת הוללות אחת גדולה. כך שאם אתם באים עם ילדים, מומלץ להגיע בבוקר או בצהריים.

קחו בחשבון שבזמן הפסטיבל העיר מינכן מפוצצת תיירים, בבתי המלון אין להשיג חדרים. ואם אתם מגיעים עם הקרוואן שלכם לעיר, וודאו כי יש לכם מקום בקמפינג.
הכניסה ליריד חופשית וכדאי להגיע בתחבורה ציבורית למרכז ומשם ללכת ברגל. לא תוכלו לטעות, פשוט לכו אחרי הנחיל הארוך של אנשים בתלבושות בוואריות עד שתגיעו לשער המתחם.

למידע נוסף www.oktoberfest.de

היער השחור ואוסטריה
צפון איטליה, הטירול האוסטרי ודרום גרמניה

פסטיבל
נחיל של אנשים נוהר ליריד כבר משעות הבוקר המוקדמות

פסטיבל
מתחם ענק שבמשך היום מתפקד כיריד שעשועים לכל המשפחה

פסטיבל
כירכרה מקושטת של אחת ממבשלות הבירה הידועות בגרמניה

פסטיבל

פסטיבה
מחכים בתור להיכנס לאוהל הבירה

פסטיבל
עוגיות לב ענק עשויות בצק ג'ינג'ר מככבות

פסטיבל
מאות אנשים חוגגים ולוגמים באוהל הבירה

פסטיבל

פטיבל

פסטיבל
שתי עלמות גרטשן יפהפיות בתלבושות מסורתיות

פסטיבל

פסטיבל

פסטיבל
מצעד אופנה בווארית

פסטיבל
הפרצעל המפורסם הולך טוב עם בירה וגם בלי....

פסטיבל

קבלו הצעה